2010

8.12. 2010

Další pozvání na hon, tentokrát na drobnou zvěř jsme dostali od našeho dědy k jeho kamarádů do Hlinska u Přerova. Hon probíhal za třeskutého mrazu -20 stupňů, tak jsme málem umrzli na štontu. Ale i tak se v prvních třech lečích ulovilo 8 zajíčků a v poslední leči bylo střeleno 36 kohoutů, kteří byli zakomorováni v lese. Amy se snažila co to šlo aportovat, ale byla celkem vyplašená ze střelby kolem ní. Při poslední leči jsme vybrali skoro celou tombolu tak jsme domů jeli s pěknou nadílkou zvěře a dárků :o).

Fotky z honu: nefertitiredweed.rajce.idnes.cz/

8.12. 2010

Začala sezóna honů a naháněk a my dostali pozvání od kamaráda Davida na náháňku u obce Hlína za Brnem. Ani chvíli jsme neváhali a vydali se seznámit s prasátkama v tomto revíru. Naháňka byla velmi dobře organizovaná a proto byl lov velmi úspěšný. Slovilo se 38 prasat!!! Tři pejsci byli trochu víc poraněni, ale pro Jagteriéry a podobné drsňáky to nic nebylo. Naše Amy to zvládla s přehledem a naštěstí ji žádné prasátko neprohnalo.

Fotky z naháňky: nefertitiredweed.rajce.idnes.cz/

 

7.11. 2010

Sraz setrů Křižanov

Dne 16. 10. jsme se zúčastnili akce s názvem Sraz setrů. Setkání bylo moc fajn a rádi přijedeme zas. Více informací se lze dočíst na: setreddie.webnode.cz/sraz/

Fotky ze srazu: nefertitiredweed.rajce.idnes.cz/

4.10. 2010

Dysplazie kyčelních kloubů

Tak se nám po 3 týdnech od rentgenu dostaly do rukou výsledky DKK od pana Vomáčky z Litoměřic. A dopadly skvěle!!! Amy je zcela zdravá a výsledek A/A je pro nás znamením zdraví naší zrzky. Rentgen byl proveden ve 20. měsíci jejího věku, což nebývá v dnešních době moc k vidění, kdy se všichni snaží mít dysplazii hotovou v prvním roce a dni.

25.9. 2010    

Národní výstava psů Brno

Tohle byla naše poslední výstava v tomto roce a skončila obrovskou radostí. V závěrečných soutěžích jsme získali ocenění nejlepší chovatelská skupina. Jako handler se představil Robert Brauner, které mu patří obrovská gratulace. 

V kruhu jsme se tradičně střetli s Beuty Redjoker a sestrou od Amy, která nás nakonec porazila a získala svůj první titul.

Fotky viz. nefertitiredweed.rajce.idnes.cz/

28.8. 2010

Interdog Bohemia Mladá Boleslav

Poslední srpnový víkend jsme zavítali do Mladé Boleslavi a i tentokrát se nám podařilo dosáhnout velmi dobrého úspěchu. Ve své třídě jsme získali titul CAC, kde byli našimi soupeři Beuty a Bella Mia z Redjokeru. Náš kamarád Peťa, který nás opět vezl do tak vzdáleného místa získal se svojí fenkou English Tea Time ve třídě šampionů titul CAC a následně CACIB. Amy následně svoje vítězství oslavila skokem do místní řeky Jizery :o)

 Fotky viz. nefertitiredweed.rajce.idnes.cz/

24.7. 2010

Krajská Výstava Brno Žebětín

Tentokráte jsme zúčastnili Krajské výstavy v našem trvalém bydlišti. Výstava se prezentovala velmi dobrou organizací a skvěle upravenými kruhy pro posuzování jenom byla obrovská škoda, že nevyšlo počasí v závěrečný soutěžích. A co se týče našeho umístění tak jsme dopadli vemi dobře. No spíše skvěle :o) Získali jsme titul Krajský vítěz a v závěrečné soutěži o nejlepší fenku krajské výstavy jsme skončili na druhém místě, kdy nás porazila moc hezká fenka anglického kokršpaněla.

Fotky viz. nefertitiredweed.rajce.idnes.cz

19.6. 2010

Intercanis Brno 2010

Dosáhli jsme super úspěchu na mezinárodní výstavě Intercanis Brno, kde jsme získali titul CAC a res. CACIB. Konkurence byla velká takže to je pro nás zatím největší úspěch.

Fotky viz. nefertitiredweed.rajce.idnes.cz/

22.5. 2010

Nord Bohemia Canis Litoměřice

Konečně se dostavil náš první úspěch. V sobotu jsme se účastnili mezinárodní výstavy psů v Litoměřicích, kde jsme získali titul CAJC. Naší soupeřkou ve skupině byla Beuty Red Joker, která se nebyla schopna prezentovat a dostala VD. Poté jsme nastoupili k boji o vítěze plemene. Celou dobu to vypadalo, že by se rozhodčí mohl přiklonit na naši stranu, ale nakonec zvolil Atylu Warrior Mahogony Paw, ale i přesto pan rozhodčí prohlásil, že se určitě dočkáme, takže nás to potěšilo a spolu s brněnskými přateli, jsme odváželi dva tituly. Ten druhý získala Petrova a Marcelčina English Tea Time z Arislandu, která porazila Assonance Mahagony Paw. Domů jsme odjížděli se spoustou krásnou zážitků a dvěma krásnými setřími princeznami.

Fotky viz. nefertitiredweed.rajce.idnes.cz/

2.5. 2010

Výcvik Těšany

Opět jsme navštívili Jaromíra v Těšanech, který byl tentokrát zastoupen panem Šebestou, který má zkušenosti z Memoriálu Karla Podhajského a Memoriálu Riharda Knolla, takže to byla velmi poučná lekce. Výcvik jsme si patřičně užili a Amy poprvé testovala elektrický obojek a velmi rychle pochopila to co se jí snažím namluvit dobrou cestou. Vypadá to, že ještě párkrát dostane el. obojek a budou odladěny její nešvary s proháněním zajíců a pak hurá složit zkoušky vloh :o))

18.4. 2010    

Jarní běhání s Engie (English Tea Time z Arislandu)

Tak se nám konečně podařilo setkat s Petrem a Marcelou a výsledkem byli dvě skvěle unavené setří princezny :o)

Fotky viz. fotogalerie.

17.4. 2010

Příprava na jarní zkoušky vloh

Posledních 14 dní jsme zintenzivnili výcvik a snažíme se co nejlépe připravit na zkoušky vloh. Zatím se jedná o systém hledání a vystavování. Amy pěkně prohání zajíce, tak snad brzy pochopí, že to nesmí, ale jinak jsem s její prací spokojen. Snad z ní něco mysliveckého vychováme :o)

Fotky viz. fotogalerie.

3.4. 2010

Jarní svod Brno město

O víkendu jsme se zúčastnili jarního svodu, který pořádal OMS Brno město. Hodnocení dopadlo ve všech parametrech dobře a bylo nám naměřeno v kohoutku 59 cm. No a co se týče organizace, tak nevím jestli se k tomu dá vůbec slušně vyjádřit. Začalo se pozdě, žádnej nástup, rozdělení do skupin apod. By mě zajímalo jak se může poznat povaha psa, když ho postavím do postoje a ani se s ním není možné proběhnout. Přitom areál byl k tomu jak stvořený. Prostě lenost a pohodlnost na prvním místě. No a k tomu jak se někteří myslivci chovají ke svým psům se radši nebudu ani zmiňovat, přitom jsem sám myslivec, ale tohle už bylo i na mě docela dost.

 

Návštěvnost