2011

31.12. 2011

Hony 2011

Sezóna honů skončila a těšíme se na další tyto akce. Přidávám odkaz na fotky z těch krásných zážitků.

nefertitiredweed.rajce.idnes.cz

26.12. 2011

Hon na Štěpána

Náš poslední hon v roce 2011 se konal v naší domovině. Po dlouhých letech se opět uskutečnil hon na zajíce v MS Malá Morava, kde tak nějak působíme společně s naším dědou. Během pěti lečí bylo uloveno 6 zajíců což byl moc hezký výsledek. Následně proběhla poslední leč, kde jsme patřičně zapili úlovky a ukončili rok 2011.

10.12. 2011

Pátý letošní hon na drobnou zvěř

V sobotu se konal další hon na drobnou zvěř ve Slavkově. Během pěti lečí bylo uloveno 27 zajíců a 39 bažantů. Amy předvedla pár skvělých aportů křídlovaných bažantů a během honu dělala skvělou práci.

 

3.12. 2011

Čtvrtý letošní hon na drobnou zvěř a zvěř černou

Tentokrát nás pozvali na hon kamarádi z Hlinska u Přerova. Oproti minulému honu, kdy vládl třeskutý mráz mínus 25 stupňů nás přivátalo jemné mrholení. Na nástupu byl za zvuku borlice sdělen plán lovu a vyrazilo se k lovu. Během čtyř lečí byly uloveny dva kusy černé zvěře, 5 kusů zajiců a 35 kusů bažantí zvěře. Měl jsem možnost vystřelit černou zvěř, ale jaksi nereagovali na moje vyslané rány :o))

26.11. 2011  

Třetí letošní hon na drobnou zvěř

V sobotu se opět konal hon na drobnou zvěř v MS Slavkov. Během čtyř lečí bylo uloveno 71 zajíců a 36 bažantů. Amy se začíná krásně upevňovat v dohledávkách a aportech.

13.11. 2011  

Druhý letošní hon na drobnou zvěř

O krásném slunečné sobotě se konal hon ve Slavkově. Za tohoto krásného počasí, kdy slunce mnohdy bránilo ve výstřelu bylo uloveno 41 zajíců a 39 bažantů. Amy předvedla pár skvělých dohledávek a zanechala dobrý dojem.

3.11. 2011

První letošní hon na drobnou zvěř

O státním svátku se konal hon na drobnou zvěř v MS Slavkov, kde jsme členy. Účast byla hojná a proto se předpokádal kvalitní výřad. Během čtyř lečí bylo uloveno 58 kohoutů. Amy poprvé ukázala co se naučila během zkoušek a vedla si velmi dobře.

28.9. - 2.10. 2011

Po zahraniční dovolené jsme se vydali taky trochu poznat kus té naší krásné země. Naším cílem bylo okolí Prahy (zámek Konopiště, hrady Karlštejn, Křivoklát, Slapská přehrada a Koněpruské jeskyně). V Praze jsme navštívili ZOO, kde se Amy potkala se svým novým kamarádem (viz. fotky) a taky jsme prošli všechny známé památky po Praze.

Fotky zde: pavliksvoboda.rajce.idnes.cz

17.9. 2011

Moravskoslezská národní výstava psů

V sobotu jsme se po delší době předvedli i na výstavním poli. Po úžasném výsledku na Poháru vzpomínek se dostavil další super výsledek z národní výstavy. Poprvé jsme nastoupili ve třídě šampionů, kdy nám byla protivníkem Neiven Arouse Admiration p. Hulíkové. Po velmi přísném posouzování M. Václavíka, kdy nikdo předem netušil jak dopadne, protože se udělovali velmi nízké známky, jsme získali svůj první titul ve třídě šampionů. Následně přišlo klání o Národního vítěze, kde jsme uspěli a poté se běželo o BOBa, kde po dlouhém váhání pana rozhodčího utvrdilo, že to máme být my. Radost z výsledku byla neskutečná a Amy si to asi podle svého výrazu uvědomovala. Do závěrečných soutěží jsme nastupovali s nevelkými ambicemi, protože jsme se tak daleko nikdy nedostali. Závěrečnou soutěž posuzoval slovinský rozhodčí, kterému jsme se líbili a vybral nás do užšího výběru, kde zůstalo 5 psů. Konečný verdikt zněl 3 místo = BIG 3!. Vlna euforie a radosti byla obrovská a i ta slza se dostavila. Byl to báječný zážitek a Amy udělala krásný dojem v našich srdcích.

Další info: záložka Výstavy

Fotky zde: picasaweb.google.com - děkujeme Tondovi Hallovi za skvělé zachycení těchto krásných momentů

27. - 28.8. 2011

"Pohár vzpomínek" Podzimní zkoušky a Speciální zkoušky vodní práce - výsledky

V celkovém součtu bodů jsme se umístili na krásném devátém místě a splnili si tak svůj sen.

Děkuji Jaromírovi Gratclovi za zaslání konečné výsledkové listiny a umožnění takhle krásných chvil.

Tabulka_PZ+SVP-Pohar vzpominek 2011.pdf (39,2 kB)

27.-28.8. 2011

"Pohár vzpomínek" Speciální zkoušky vodní práce - den druhý

Po neskutečném sobotním výkonu jsme v neděli nastoupili na speciální zkoušky vodní práce. V neděli jsme se cítili mnohem lépe, protože jsme se bedlivě připravovali na vodní disciplíny, tak jsme trochu věřili v úspěšný den.

Ke zkoušce opět nastoupilo 24 psů, kteří byli rozděleni do 3 skupin. Pořadí bylo rozlosováno už ze soboty, tak jsme se mohli po slavnostním zahajení za zvuku borlic rozjet k těšanskému rybníku.

První disciplína - ochota práce na hluboké vodě. Amy byla dosti nervózní z množství psů a lidí okolo, tak jsem předpokládal, že to nebude nejlepší výkon. Po povelu, kterým měla jít na vodu to vypadalo, že tam snad ani nevleze, ale nakonec doplavala do patřičné vzdálenosti, dala se ovládat, ale po rozpačitém začátku zněla známka 3.

Následně se pokračovalo přinášením kachny z hluboké vody, kdy je po výstřelu vhozena kachna do vody. Amy a její klasický velmi rozvážný styl byl bez zaváhání - známka 4.

Na řadu přišla dohledávka pohozené kachny v rákosí, asi největší obava, která se nakonec nekonala. Amy se ale předvedla, když začala štěkat na vracejícího se rozhodčího, který byl pohodit kachnu. Všichni jsme se tomu hezky zasmáli a Amy vyrazila hledat. Za chvíli se vracela s kachnou v mordě a mé srdce plesalo štěstím.

Další disciplínou bylo nahánění kachny v rákosí, kde Amy po povelu prohledávala hluboko v rákosu, i zde zněla známka 4.

Poslední disciplínou bylo chování na stanovišti. Měl jsem s sebou flintu, tak to bylo zajímější, protože jsme tuhle disciplínu necvičili. Amy byla na volno, seděla a čekala co se bude dít. Po salvě, která se spoustila z řady střelců se Amy ani nehla - známka 4.

Po ukončení střelby jsme všichni nastoupili a byli seznámeni se známkami. Naše srdíčka plesala radostí co jsme dokázali předvézt a trochu nás mrzela první disciplína, kde jsme ztratili pár bodů k plnému počtu, ale i tak to byl neskutečný výsledek. Následně jsme se vrátili k místní restauraci a čekali na celkové zhodnocení víkendového klání.

Na výsledky jsme čekali do pozdního odpoledne, během toho se seznámili se spoustou zajímavých lidí a dobře se najedli.

Na řadu přišlo vyhlášení výsledků, kde jsme skončili těsně pod stupni vítězů (výsledky zatím nejsou zvěřejněny, brzy dodám).

Co napsat závěrem? Děkuji Jaromírovi za to co pro nás udělal, organizátorům za dobře připravenou akci, pánům rozhodčím za korektní hodnocení a všem vůdcům a pejskům za krásně strávený víkend.

Fotky zde: nefertitiredweed.rajce.idnes.cz

 

"Pohár vzpomínek" Podzimní zkoušky ohařů - den první

Neskutečný víkendový výsledek předvedla naše zrzka na Poháru vzpomínek věnovaný Zdenku Šmikmátorovi. Na tuto akci jsme původně neměli vůbec nastoupit, ale hárání proběhlo celkem rychle a my dali vědět Jaromírovi (chlapík co se s ničím nepáře a taky pořadatel akce), že by jsme mohli nastoupit na SZVP, protože na podzimní zkoušky jsme necvičili kvůli hárání, ale vodu jsme měli celkem vyladěnou. Před zkouškama jsme jezdili pylně cvičit a v pátek den před zahájením se Jaromír zmínil, že má ještě jedno místo na podzimky. Trochu mi to vrtalo v hlavě a nakonec jsem na tuto nabídku kývl. Skoro celou noc jsem nespal, protože jsme neudělali jedinou vlečku, dohledávku, pohozenou prostě nic. Jasně, že jsme to cvičili, ale už to bylo aspoň měsíc zpět a jenom tak zlehounka.

Když jsme ráno přijeli na nástup a viděli ostatní jedince, říkal jsem si, že tohle nedopadne nejlíp a počasí taky nebylo zrovna ideální. Přes 30 stupňů ve stínu. 

K podzimní zkouškám ohařů nastoupilo 24 psů, kteří  po vylosování čísel byli rozděleni do čtyř skupin a následně se rozjeli do různých částí Měnínské bažantnice. Vylosovali jsme si šťasnou sedmičku, která pro nás nakonec byla osudová. Ve skupině jsme měli 3 NKO a po jednom MOK a ČF.

První disciplínu - společný hon, jsme zvládli bez větších potíží, ale kvůli vzrůstající teplotě vzduchu jsme bohužel nedošli na zvěř.

Jako druhá disciplína byla pohozená teplá pernatá zvěř. Tady jsme bohužel hned na začátku ztratili jeden cenný bod, protože se bažant ještě hýbal a Amy nevěděla jak ho donést, tak jsem musel dát povel navíc, ale i tak super výkon.

Následně jsme se přesunuli na dohledávky. Začlo se dohledávkou srstnaté, při které nesmí vůdce ani pes vidět kam byla zvěř pohozena. Popravdě jsem vůbec netušil, kde je zajíc pohozen. Amy po vypuštění chvíli běhala kolem, ale následně si naběhla na dobrý vítr a zajíčka už pěkně přinášela. Poté byla provedena ještě dohledávka pernaté, která proběhla obdobně.

Poté přišla zlomová disciplína dohledáka srstnaté a pernaté zvěře. Jako první se tahal zajíc, který byl doopravdy tažen 300 kroků. V tu chvíli jsem si říkal, že to snad Amy nikdy nenajde, ale to co předvedla byla paráda. Sice nešla přímo po stopě, ale pěkně si naběhla na vítr, došla až k zajícovi pak k rozhodčímu, který ležel za zajícem a následně popadla zajíce a pelášila ke mně. V tu chvíli mi spadl obrovský kámen ze srdce a už jsem tušil, že dnešek musíme dokončit. Amy jsem snad nikdy takhle nechválil a málem mi ukápla i slza, když jsem viděl jak se vrací se zajícem v mordě. Poté se udělala ještě vlečka s pernatou, kde jsem už věřil naší zrzce, že to zvládne.

Poslední polní disciplínou bylo hledání. Slunce pěkně topilo což nebylo moc dobré, ale Amy ještě měla dostatek síly takže jsme si věřili, že by jsme mohli udělat ještě dobré body. Hledání probíhalo na strništi, kde jsme očekávali nějakého zajíčka, ale nestalo se tak. Vystavení a postoupení proto za 3 body, ale ostatní systém, rychlost, vytrvalost za 4 body. Na to, že se už teplota blížila k 32 stupním solidní výsledek.

Poslední disciplínou bylo přinášení kachny z hluboké vody, které proběhlo na místním rybníčku. Tuto disciplínu jsme zvládli bez zaváhání.

Následně nám páni rozhodčí přečetli výsledky, ze kterých jsme byli nadšeni a dmuli se pýchou, že i irský setr může konkurovat kontinentálům :o))

Závěrečné vyhodnocení proběhlo až v pozdní odpoledne, kde jsme obdrželi soudcovskou tabulku s výsledkem 277 bodů!!!

Proběhli gratulace a rychle domů trochu si odpočinout na SZVP.

Fotky zde: nefertitiredweed.rajce.idnes.cz

7.8. 2011

Po návratu z dovolené jsme se moc těšili na naši zrzku, která pro nás měla nachystáno překvapení. A to znělo: "Začala jsem hárat, to koukáte" Ihned jsme pochopili, že můžeme odpískat nahlášené podzimní zkoušky a speciální zkoušky vodní práce. Takže na podzimky půjdeme hold v září či říjnu a na SZVP až příští rok. Hold přírodě neporučíme. Teď už jenom uhlídat Amy před všemi nápadníky :o)

7.8. 2011

Loni nás velmi zaujala Krajská výstava psů v Žebětíně, tak jsme i letos tuto výstavu navštívili. Tentokrát přálo počasí a organizace výstavy byla opět bezchybná. Minule jsme byli byli na výstavě jako jediní zástupci irského setra, letos se k nám přidal "Eďour" Syndy ze Srbeckých luhů.  Na výstavě jsme nakonec obdrželi titul Krajský vítěz a v závěrečném kruhu se dostali mezi 10 nejlepších fen výstavy.

Více viz. záložka Výstavy

7.8. 2011  

V rámci přípravy na speciální zkoušky vodní práce jsme se byli podívat 16.7. na Těšanský pohár, aby jsme zjistili co nás všechno čeká. Na zkoušky bylo přihlášeno 24 psů, kteří prokazovali velmi dobrou připravenost. K vidění byly i neskutečné zážitky, kdy fenka NKO Luky z Jeklíku při disciplíně "Ochota práce na hluboké vodě" dokázala ze vzdálenosti cca 120 m aportovat min. 4 kilového kapra. Dalším skvělým zážitkem byla při téže disciplíně vracející se s vody fenka NKO Loty z Řadovky,která dokázala ukrást buřty přihlížejícím kempařům :o)

Fotografie zde: nefertitiredweed.rajce.idnes.cz

8.7. 2011

Přidána nové sekce Lov a výcvik

30.5. 2011

Udělen titul ČESKÝ ŠAMPION

22.5. 2011  

V neděli jsme zúčastnili slovenské klubovky, která se konala v malé vesničce Radošovce kousek od jaderné elektrárny Jaslovské Bohunice. Výstava byla moc dobře zorganizována, kruhy prostorné (docela jsem si zaběhal) a rozhodčí ze zahraničí zajistili kvalitní posouzení. Irské setry posouzovala Mrs Penny Williams z Velké Británie, která se snažila najít u každého pejska jeho pozitivní stránky a působila na nás velmi dobrým dojmem. Každému pejskovi věnovala dost času a tak byl čas se v kruhu i trochu opálit :o) Je vidět, že když pořadatelé dostanou na výstavu kvalitní rozhodčí ze zahraničí, přitáhne to i spoustu lidí z okolních států a vidí konečně jiný materiál a může více porovnávat a zjišťovat, kde se co za hranicemi pohybuje. Škoda jenom, že se v ČR nedaří takhle kvalitně organizovat takové výstavy a přitáhnout kvalitní rozhodčí a ne, že jednoho rozhodčího potkáte na třech výstavách během jednoho roku :o(

Fotografie zde: nefertitiredweed.rajce.idnes.cz

Výsledky z výstavy zde: www.prepotesenie.sk

15.5. 2011  

Zkoušky vloh Hodějice

V sobotu jsme se účastnili zkoušek vloh v Hodějicích, které pořádal OMS Vyškov a lidé ze sdružení. Na zkoušky vloh nastoupilo 8 ohařů a 8 malých plemen. Vylosovali jsme si číslo 8, takže jsme nastoupili ke zkoušce jako poslední. Nakonec se to projevilo jako nejlepší volba, protože se umoudřel jak vítr, tak i místní zající, kteří zůstavali v poli. Amy pracovala skvěle, sice dvou zajícům neodolala a pořádně je prohnala, ale posléze se vracela a pokračovala v hledání. Známky byly nad míru očekávání - samé čtyřky, kromě klidu před srstnatou (2) a pernatou (3), postupování (3). Tímto jsme splnili podmínky k uchovění. V létě se chystáme na podzimní a vodní zkoušky, tak nám držte palce.

Fotografie ze zkoušky zde: nefertitiredweed.rajce.idnes.cz

 

10.5. 2011

Po dvou letech jsme se vrátili na místo činu, kde započaly naše výstavní úspěchy. Jedná se o Klubovou výstavu ve Slavkově, kterou pořádal Moravskoslezský klub anglických ohařů. Ve třídě otevřené jsme získali titul CAC a na závěr nastoupili k soutěži o nejlepší pár psů výstavy, kde byl Amy společníkem Syndy ze Srbeckých luhů (alias Eďour) a obsadili druhé dělené místo.

Fotografie z výstavy zde: nefertitiredweed.rajce.idnes.cz

21.3. 2011

Proběhla malá aktualizace fotek na https://nefertitiredweed.rajce.idnes.cz a koho by trochu zajímala myslivost, tak se o víkendu konala chovatelská přehlídka trofejí v naší domovině: pavliksvoboda.rajce.idnes.cz

22.1. 2011

První výstava v novém roce

Letošní výstavní sezónu jsme započali v Olomouci. Hned po příjezdu nám bylo jasné, že to bude trochu více stresující výstava pro naši fenku - málý pavilon a spousta psů. Poprvé jsme nastoupili do třídy otevřené, kde jsme se potkali s dalšími třemi konkurenty. Nakonec zvítězila paní Hulíková a mi skončili na třetím místě. Škoda, že se tato výstava nepořádá na jaře, bylo by super běhat mezi maceškama :o))

22.1. 2011

Sezónu honů jsme zakončili v České Třebové, kam nás pozval kamárád Tomáš na náháňku. Během tří lečí se střili dva lončáci a dvě selátka, ikdyž mohl být lov úspěšnější kdyby střelci trochu mířili :o) Jinak proběhlo vše podle mysliveckých zvyklostí a tradic. Při poslední leči jsme se pořádně najedli a spokojeni odjeli zpět do Brna.

Návštěvnost